Przedszkole Misiowej Mamy

Obraz może zawierać: tekst

Nasze Przedszkole od czterech lat realizuje międzynarodowy projekt promujący czytelnictwo i współpracę między przedszkolami “Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Braliśmy udział w edycji pilotażowej i dwóch kolejnych, gdzie uszyte przez nas misie Bajuś, Bajeczka i Pysio wędrowały do Przedszkoli w całej Polsce. Każda podróż niosła za sobą nowe emocje, każde odwiedziny misia wiązały się z wielką radością dzieci. W tym roku realizujemy wersję przedszkolną i Miś Pysio gości w domach naszych najmłodszych przedszkolaków z grupy Pszczółki.

Misiowa Mama jest osobą o wielkim sercu i również teraz, gdy znajdujemy się w tej trudnej sytuacji wychodzi do nas z inicjatywą. Zaprasza nas wszystkich dzieci, rodziców i nauczycieli do Przedszkola Misiowej Mamy.

W tym miejscu wklejam link do strony Przedszkola Misiowej Mamy i zapraszam do polubienia jej profilu, na którym będą wstawiane ciekawe treści, odbędą się spotkania z Panią Anetką (np. Spotkanie z Panią Wiosną):https://www.facebook.com/anetakone/

Kolorowanki Misiowej Mamy: kolorowanki przedszkole misiowe

Tu także będę umieszczała zadania jakie Misiowa Mama proponuje do wykonania:

1.04.2020
Kochane aktorki i aktorzy! Spisaliście się na medal! Wielkie brawa! Jestem po prostu zachwycona  🙂
Zadań na jutro nie ma. Brak. Zero.
Jak to nie ma?! Nieeee, żartowałam. Jutro jest prima aprilis, więc zrobiłam sobie małą próbę w nabieraniu  😉
Zadania na 1.04.2020:
1) Prima aprilis to święto żartów i uśmiechu. Rozruszajcie śmiechem Wasze buzie. Wyobraźcie sobie jak mógłby brzmieć śmiech: konia/myszki/świnki/kurczaczka i spróbujcie śmiać się jak wymienione zwierzątka.
2) Zamieńcie się rolami z mamusią/tatusiem. Przez dziesięć minutek rodzice zachowują się jak dzieci, a dzieci jak rodzice  🙂 Przy okazji przypomnijcie sobie jak nazywają się dzieci wiejskich zwierzątek
(można wykorzystać wiersz Stanisława Kraszewskiego „Na wiejskim podwórku”http://www.edukacja.edux.pl/p-16346-my-tez-mamy-swoje-mamy-…

3) Wyjdź na chwilkę ze swojego pokoju/salonu/kuchni. Mama/tatuś zrobi małego psikusa i zmieni położenie kilku przedmiotów. Ciekawe czy uda Ci się je wskazać i odłożyć na miejsce.
Życzę dobrej zabawy i pamiętaj: Jutro prima aprilis. Uważaj, bo się pomylisz

31.03.2020
Cały dzień oglądam zdjęcia, które przedstawiają Wasze wspaniałe zabawy! Cóż za wyobraźnia! Jakie piękne zwierzątka! Wielkie brawa dla Was i Waszych Rodziców!
Jutro pobawimy się w …teatr 
1) Scena
Przykryj kocykiem stół lub krzesło, jeśli planujesz przygotować teatrzyk kukiełkowy. Rozłóż kocyk na ziemi, jeśli to Ty będziesz aktorem – wyobraź sobie, że to “deski teatru”.
2) Aktorzy
W tym tygodniu mówimy o zwierzątkach, więc przygotuj pluszaki-zwierzątka lub wykorzystaj rysunki, które stworzyła/eś dzisiaj. Wytnij je i przyklej do nich patyczki do szaszłyków.
A może to Ty będziesz aktorem? Porozglądajcie się po domku – na pewno wymyślicie fajne przebranie. Żółty sweterek wystarczy, żeby zamienić się w kurczątko 
3) Widzowie
Zaproś wszystkich domowników i spróbuj odegrać scenkę. Zmieniaj głos, naśladuj zwierzątka ruchem – poczuj się jak prawdziwy aktor 
Dobrej zabawy, czekam na Wasze cudne relacje 

30.03.2020
Witajcie po weekendowej przerwie 🙂
Mam nadzieję, że rodzinny relaks się udał 🙂 Od poniedziałku czeka Was mnóstwo zabaw z wiejskimi zwierzątkami w roli głównej 🙂 Pieski, kotki,kaczuszki, koniki…Lubicie je?
Propozycje zabaw (30.03.2020)
1) Zastanów się, jakie zwierzątka można spotkać na wsi. Mamusia/tatuś spisze je wszystkie na kartce, a następnie spróbuje dodać nazwę zwierzątka, którego nie wymieniłeś.
2) Czy w Twoim domku masz książeczki o zwierzątkach? Jeśli tak – poszukaj ich i obejrzyj/poczytaj razem z rodzicem.
2) Odrysuj rączkę mamy/taty na kartce. Teraz wspólnie spróbujcie dorysować takie elementy, aby powstał rysunek wybranego wiejskiego zwierzątka.
(przykłady: https://www.google.pl/search…)
3) Pobaw się do słów piosenki: “Jak chodzą zwierzątka” https://www.youtube.com/watch…

27.03.2020
Hej, hej  Czy chociaż jeden przedszkolak czeka na nowe zabawy? Tak? To świetnie!
Piątek proponuję spędzić na sportowo, bo ruch to zdrowie:
1) przygotuj wygodny strój do ćwiczeń. Co to będzie? Dres, balowa sukienka czy strój kosmonauty?  Żartuję, oczywiście że wygodny dres lub getry. Jeśli potrafisz – załóż go samodzielnie. Pamiętaj, aby podczas ćwiczeń zachować bezpieczeństwo.
2) wykonaj razem z mamusią/tatusiem wiosenne ćwiczenia gimnastyczne:
a) “Słońce i deszczyk”: biegajcie po pokoju. Na hasło mamy: “słońce!” zatrzymajcie się i stańcie z podniesionymi rękami
w górę. Na hasło: “deszcz!” przykucnijcie i schowajcie głowy.
b) “Bocian” – chodźcie po pokoju i wysoko unoście kolana. Co pewien czas jak bociany, zatrzymajcie się i stańcie na jednej nodze, rozkładając szeroko ramiona. Ciekawe komu uda się zachować równowagę….
c) “Kokon motyla” – owiń mamusię/tatusia długim szalem lub kocem. Potem mamusia/tatuś owinie ciebie 
d) skaczcie jak żabki
3) Przed wami weekend. Zaplanujcie wspólnie rodzinny relaks 

26.03.2020
Wasze domki lśnią czystością, a na parapetach pojawiły się wiosenne hodowle. Wielkie brawa! Jesteście wspaniali!
Gotowi na kolejną porcyjkę zabaw? 
1) jutro czas na muzykowanie. Wykonaj instrument muzyczny z przedmiotu dostępnego w domu. Może to być pusta butelka wypełniona grochem, blaszana pokrywka – co tylko podpowie ci wyobraźnia. Poproś mamusię/tatusia, aby usiedli wygodnie i wykonaj wiosenny koncert 
2) oglądnij krótki filmik edukacyjny i spróbuj zapamiętać jak najwięcej nazw wiosennych ptaków lub kwiatów https://www.youtube.com/watch?v=Wjo_Q1OYTmY
Jaka jest Twoja ulubiona oznaka wiosny?
3) zadbaj o zdrowie – zjedz ulubiony owoc lub warzywo. Jaki ma smak? Słodki, kwaśny, a może gorzki?
4) Zrób śmieszna minkę. Poproś mamusię/tatusia, aby spróbowała zrobić taką samą. Stańcie razem przed lustrem i popatrzcie na siebie podczas wykonywania zabawy- będzie duuuuuuuuuużo śmiechu!

25.03.2020
To był…zielony dzień! Pani Wiosna jeszcze raz dziękuje za spotkanie i przesyła propozycje zabaw na jutro 
1) Pani Wiosna przeczytała wiersz Jana Brzechwy pt. “Wiosenne porządki” http://wiersze.juniora.pl/brzechwa/brzechwa_w05.html . Teraz kolej na Ciebie – posprzątaj w domku tak, jak potrafisz  Może Mamusia/tatuś przeczyta Ci wierszyk jeszcze raz?
2) Załóż wiosenną hodowlę szczypiorku https://rytmynatury.pl/jak-wyhodowac-szczypiorek-tak-dla-z…/ LUB fasoli https://www.youtube.com/watch?v=yztFDxDw2rQ ALBO ziemniaka http://frajdap.blogspot.com/2016/04/ziemniak-z-parapetu.html
3) Powiedz Mamusi/Tatusiowi/Babci coś miłego. Niech twoje słowa rozgrzeją ich serca jak wiosenne słoneczko
Do dzieła Kochani!